Badania termowizyjne maszyn


Badania termowizyjne maszyn wykorzystują zjawisko wydzielania ciepła, będące następstwem miejscowego wzrostu oporu elektrycznego lub przeciążenia obwodów. Tak w skrócie można by opisać tą nowoczesną metodę diagnostyczną. Mówiąc bardziej przystępnym językiem – tego typu badania wykonywane są po to, aby sprawdzić, czy z maszyną nie dzieje się nic złego.

Częstotliwość badań termowizyjnych

Zaleca się systematyczne wykonywanie takich badań. W szczególności, jeżeli ma się do czynienia z jej intensywną pracą. Dzięki temu będzie można zapobiec większym awariom w przyszłości.

Więcej o badaniach termowizyjnych znajdziesz na: term-os.pl

Czy to możliwe, że takie maszyny się często psują? Wszystko tak naprawdę zależne jest od tego, na jaki dokładnie fragment się trafi. Często bywa tak, że dochodzi do tzw. zmęczenia materiału, jak również do przegrzania styków, pojawienia się korozji, która nie jest widoczna na pierwszy rzut oka. Należy wystrzegać się takich sytuacji, bowiem może się okazać, że maszyna jest już nie do uratowania. Dlatego dostępna jest termowizja Poznań ze swoimi metodami diagnostycznymi.