Pranie tapicerki samochodowej – czy to się opłaca?


Większość z nas co najmniej raz dziennie korzysta z samochodu. Tapicerka samochodowa jest narażona na różnego rodzaju zabrudzenia takie jak kurz, błoto, niekiedy tłuste pozostałości po jedzeniu czy napojach. Wiele z tych plam może okazać się na tyle uporczywych, że będą trudne do wywabienia w warunkach domowych. Chcąc zadbać o wnętrze naszego auta, warto zastanowić się nad zleceniem profesjonalnego prania wnętrza pojazdu.

Czyszczenie naszego auta

Najczęściej czyszczenie auta wykonujemy myjąc je z zewnątrz i odkurzając zalegający kurz, piasek czy okruchy w środku. Odpowiednie i regularne dbanie o stan obić pozwoli na uzyskanie czystego, a także wolnego od alergenów i roztoczy wnętrza. W Internecie łatwo znaleźć oferty czyszczenia wnętrz samochodów z wykorzystaniem fachowych sprzętów i środków renomowanych producentów, które usuną wszelkie zabrudzenia oraz plamy różnego pochodzenia.

Chcąc by auto prezentowało się bez zarzutu przydatne jest okresowe (np. raz na rok) pranie tapicerki samochodowej. Najczęściej problematyczne zabrudzenia mają oleiste pochodzenie, które po zaabsorbowaniu kurzu i innych zanieczyszczeń, ulegają utlenieniu i pozostawiają trwały ślad na materiale. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych sprzętów jak odkurzacz ekstrakcyjny, można usunąć nawet tego rodzaju plamy.

Pranie tapicerki samochodowej

Najczęściej wykonuje się używając preparatów sprawdzonych producentów takich jak np. Kärcher, którzy w swojej ofercie posiadają popularne proszki do czyszczenia dywanów i tapicerek. Mycie dzieli się zawsze na parę etapów, aby zabiegi były jak najbardziej skuteczne. Stosuje się zarówno metody maszynowe, jak i ręczne, które uzupełniając się, pozwalają na skuteczne doczyszczenie nawet najbardziej uporczywych zabrudzeń.

Ile średnio kosztuje tego rodzaju usługa? W zależności od samochodu – wypranie tapicerek auta przeciętnych rozmiarów z dojazdem do klienta, to koszt od 100 do 350 zł. Cena zależy od miejsca, w którym usługa jest oferowana (w największych miastach takich jak Warszawa stawki będą najwyższe, w mniejszych ośrodkach będą malały).

Profesjonalne czyszczenie i pranie tapicerki, sprawdź referencje: https://eco-blysk.pl/