Usługi remontowe


Aby uzyskać doskonały efekt po tapetowaniu, należy zadbać o odpowiednie przygotowanie podłoża. Jest to szczególnie ważne przy cienkich, jasnych tapetach, ponieważ wszystkie wady ścian i sufitów – pęknięcia, nierówności, wgniecenia, ciemne plamy przy klejeniu na tynku cementowo-piaskowym – są wyraźnie widoczne na powierzchni. Szpachla, drobnoziarnisty plastyczny materiał budowlany, pozwala uzyskać równą, jasną powierzchnię. Szpachlowanie jest koniecznością w przypadku powierzchni płyt gipsowo-kartonowych, które po tapetowaniu mogą mieć nieprzyjemne niespodzianki: wpływać na wygląd tapetowania lub zachowywać się nieprzewidywalnie po usunięciu tapety.

Wykończenia wnętrz

Obecnie najbardziej popularne są szpachle cementowo-piaskowe i polimerowe. Oba typy mogą być stosowane zarówno w warunkach mokrych, jak i suchych. Jednak w przypadku warunków wilgotnych częściej stosuje się masy cementowo-piaskowe. Zaletą polimerowych mieszanek szpachlowych jest ich dobra plastyczność i niski skurcz. Masy szpachlowe sprzedawane są w postaci gotowych mieszanek lub jako suche mieszanki. Przed użyciem suchą mieszankę należy rozcieńczyć wodą w proporcji podanej na opakowaniu. W produkcji dużych prac, które obejmują szpachlowanie ścian i sufitów, preferowane są suche mieszanki. Są tańsze od gotowych, łatwiej znoszą zmiany temperatury podczas przechowywania i transportu oraz można je przygotować w małych porcjach.

Usługi remontowe dla każdego

Przy przygotowywaniu ścian z płyt gipsowo-kartonowych do tapetowania nie zaleca się stosowania różnego rodzaju materiałów. Uzyskana w ten sposób powłoka jest równomierna, gładka i nie wykazuje skłonności do kurczenia się. Dzięki białemu kolorowi na przygotowanym podłożu można przyklejać każdy rodzaj tapety, nawet białą i cienką. Materiał polimerowy jest przyjazny dla środowiska i całkowicie bezpieczny dla zdrowia, dlatego może być stosowany we wszystkich pomieszczeniach mieszkalnych. Monolityczne ściany betonowe, które nie mają dużych różnic i poważnych wad, można szpachlować z pominięciem etapu tynkowania. Zazwyczaj stosuje się do tego celu masy cementowe, które nakłada się w kilku warstwach, schnąc warstwa po warstwie.

Najwyższą jakość usług i atrakcyjne ceny znajdziesz na: https://remperfekt.pl/